čtvrtek 9. března 2017

Lyžovačka v Rakousku: Bad Gastein, Flachau a ski areál Amadeo

Omlouvám se, že sem poslední dobou vůbec nepřispívám, ale stěhovala jsem se, do toho jsem byla ještě v Alpách a dnes letím s kamarádkou do Milána, takže článek píšu pomalu na půl cesty.

Již mám vše přestěhováno, dovezli mi už pračku a sušičku, mám nakoupené tapety, všechno už je z 90% hotové. Moje nádherná nová kuchyň s obrovskou myčkou (konečně) se pomalu začíná stávat opravdu kuchyní se všim všudy, rohovou vanu už jsem včera pokřtila, internet už je zapojený, TV běží a kočka už si zvykla. Takže už se jen zabydluji.

Nicméně jsem i přesto stihla lyžovačku v Alpách, na kterou mi vzal můj přítel. Jezdí tam s klukama v karavanu a chtěl mi ukázat lyžařské středisko, které má rád. A co si budeme povídat, měla jsem z toho stěhování nervy a potřebovala jsem vypadnout.


Bohužel mi nastala ještě jedna komplikace v podobě zubu. Ulomila se mi korunka a ve čtvrtek, když jsme měli odjíždět na hory, mi doktor musel zbytek zubu vytrhnout s tím, že budu muset mít implantát a cena nového zubu se pohybuje okolo 25 tisíc. Což o to, peníze by na to nějak byly, ale nejhorší je, že na ten implantát budu muset čekat čtvrt roku, než se mi zahojí "díra"po starém zubu. Takže já chodím s pětkou venku a připadám si jako bezďák.

Takže po narkoze jsem si sbalila, nasedla do auta a odjeli jsme směrem Flachau. Druhý den jsme nelyžovali, nechtěla jsem zub zbytečně rozdráždit a tak jsme na půl dne šli do Aquaparku a saunového světa, kde jsme relaxovali. Počasí bylo echt hnusné, takže vodní svět byl totálně narvaný. Naštěstí jen v té části, kde nejsou sauny. V saunovém světe se připlácí extra, tak tam naštěstí nebyly takové ty klasické uřvané rodiny, ale normální klídek.

Druhý den jsme lyžovali, moc jsem si kopce užila. Přišli jsme na svah v 9 ráno a odcházeli jsme v 16:30, protože jsem si to chtěla užít. Přítel chudák už nemohl a tak trávil chvíle v hospůdce na radleru.Ski Areál Amade je obrovský, táhne se přes několik vesnic. My lyžovali ve Flachau, ale příště zkusíme i Bad Gastein.
V neděli jsme se vrátili domů a začali konečně stěhovat. Omlouvám se, že článek má spíš osobní charakter než informační, ale moc jsem toho nepoznala, protože jsem kvůli zubu byla na lyžování jen jeden den. Vyšlo nám ale počasí, protože bylo krásně.Die Essgalerie  - perfektní restaurace v úžasném stylu. Na tu jsme narazili náhodou a já byla neskutečně nadšenářízek prostě nesměl v Rakousku nikdy chybět :)


To je vše, já musím utíkat na letiště, protože dnes večer už si budu dávat skleničku vína v Miláně :) Těším se jak malá!
Žádné komentáře:

Okomentovat